سخنرانی دکتر ایمانیه

            رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در آیین گشایش این سمینار ملی، با اشاره به تغییر در نحوه زندگی مردم از روستانشینی به شهرنشینی، از تحولات حیطه بهداشت محیط و مطالبات جامعه از مسوولان درباره سلامت و بهداشت خبر داد.

دکتر "محمدهادی ایمانیه" تاکید کرد: از 30 سال پیش تاکنون، جمعیت شهرنشین از 30درصد به 70 درصد افزایش پیدا کرده است که این پدیده، همراه با تغییراتی از نظر آلودگی هوا، صدا، نوع و سلامت مواد غذایی، سلامت آب و منابع مورد مصرف آن بوده است.

این مسوول سلامت در استان فارس، دستیابی به سلامت محیط را مستلزم همکاری و همیاری مردم و سایر سازمان ها عنوان کرد.

او از مسوولان سازمان ها و ادارات استان فارس و مردم خواست در رابطه با سلامت هوا، همکاری لازم را با دانشگاه و کارشناسان بهداشت محیط داشته باشند تا هر چه سریع تر بتوانیم این مشکل را به کمک یکدیگر، حل کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آلودگی ناشی از صنعت در استان فارس از دیگر استان های کشور کمتر است، بر لزوم پیگیری برای برطرف کردن کلی آن تاکید کرد.

دکتر "ایمانیه" در باره برطرف کردن مشکلات آلودکی آب، از پیشرفت های این حوزه خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از 70 درصد از روستاهای فارس، آب آشامیدنی سالم دارند.

رفع مشکلات بهداشت محیط در گرو آگاه سازی مردم

او مهمترین اصل برای برطرف کردن مشکلات بهداشت محیط را آگاه سازی مردم دانست و یادآور شد: اعضای جامعه باید بدانند که چه توقعاتی لازم است داشته باشند و مسوولان برای برطرف کردن آن ها، اقدام کنند.

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-10-14 12:50        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ