سخنان دکتر مصداقی نیا-رییس  انجمن علمی بهداشت محیط ایران
ایشان با تأکید بر نقش بهداشت محیط و محیط زیست در سلامت جامعه، گفت: 25 درصد از علل مرگ و میر در دنیا، در اثر عوامل محیطی و بهداشت محیط است و با داشتن محیط سالم، می توان در پیشبرد سلامت جامعه، موثر بود.
دکتر" علی رضا مصداقی نیا"  آلودگی هوا را یکی از مهمترین مشکلات ما در بهداشت محیط دانست و افزود: یکی از دلایل اصلی این مشکل، توسعه شهر نشینی، افزایش تعداد وسایل نقلیه و ماشین آلات صنعتی است.
او با بیان اینکه افزایش جمعیت شهرنشین، اصلی ترین دلیل آلودگی های بهداشتی و محیطی است، ادامه داد: ازدیاد تعداد شهر نشین ها و استفاده زیاد از مواد شیمیایی در صنایع، به ویژه صنایع غذایی، باعث ورود این مواد به چرخه غذایی شده که باید با یک سیستم نظارتی، پیشرفت آن را مهار کرد.
دکتر "مصداقی نیا" با اشاره به تغییراتی که در سال های اخیر در بهداشت محیط ایجاد شده، افزود: امروز کارشناسان بهداشت محیط، نقش تمام مضرات و آلاینده ها در زندگی مردم را بررسی می کنند و حتی در بخش سلول ها و تغییر آن ها هم بررسی هایی انجام  می شود تا از تغییرات ناشی از این آلاینده ها در نحوه زندگی و سلامت جامعه، مطلع شوند.این مقام مسوول، نسبت به معضل کمبود آب در برخی نقاط کشور هم هشدار داد.

 
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-10-14 12:55        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ