سخنرانی دکتر صادق نیت– رییس مرکز سلامت محیط و کار
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در آیین آغاز به کار این سمینار گفت: یکی از مهمترین مسائل بهداشت محیط، مشکل کمبود شدید آب و آلودگی آن در کشور، به دلیل استفاده نادرست و برداشت های غیر مجاز از منابع آب در کشور است.
 
دکتر "خسرو صادق نیت" با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، برنامه منسجمی را با همکاری سازمان های مرتبط، برای بررسی مشکلات آب آغاز کرده است، افزود: این برنامه، در تعدادی از شهرهای کشور از جمله شیراز آغاز شده و به زودی در سراسر کشور ادامه می یابد.
او از پرتوهای گاز "رادون" به عنوان یکی دیگر از مخاطرات طبیعی نام برد و اضافه کرد: "رادون" یک گاز طبیعی موجود در خاک است که مهار زیان های ناشی از آن، در حال حاضر پیگیری می شود.
دکتر "صادق نیت" عنوان کرد: از دیگر برنامه های این حیطه، توزیع مواد غذایی سالم در کشور است تا بتوانیم غذاهای سالم را به دست مصرف کننده برسانیم.
این مقام آگاه در وزارت بهداشت، با اشاره به هدفمند کردن بررسی ها و نظارت های بهداشتی به عنوان یکی دیگر از برنامه های بهداشت محیط در کشور، ابراز امیدواری کرد که این سمینار، گامی موثر در این راستا باشد.
 
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-10-14 12:52        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ